Ziemia do wysiewu nasion z włóknem kokosowym 20l

Zastosowanie
ziemia do wysiewu 20l

pH 6 - 7

Ziemia do wysiewu z włóknem kokosowym Biovita to profesjonalnie skomponowane podłoże niezastąpione przy wysiewie nasion, pikowaniu sadzonek oraz sadzeniu kłączy, cebul i bulw roślin ozdobnych. Zastosowane najwyższej jakości składniki przyspieszają kiełkowanie i stwarzają optymalne warunki dla wzrostu roślin w tym bardzo ważnym, początkowym etapie ich rozwoju.

Zawarte w podłożu włókno kokosowe zwiększa pojemność powietrzną i wodną, poprawia strukturę, stwarza korzystne warunki do rozwoju systemu korzeniowego. Dawka startowa nawozu zabezpiecza potrzeby pokarmowe w okresie 3-4 tygodni.

Podłoże wieloskładnikowe, gotowe do użycia.

Kilka przydatnych informacji:Włókno kokosowe jest produktem naturalnym w pełni biodegradowalnym posiada doskonałą pojemność wodną, stosowane w podłożach poprawia ich parametry.

- Wysiewając nasiona należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące głębokości ich wysiewu, zwykle jest to głębokość równa 3 krotnej średnicy nasiona.

- Podlewanie powinno być oszczędne, ale należy utrzymać stałą wilgotność podłoża.

- Pojemniki z wysiewami powinny być przechowywane  w możliwie w stałej temperaturze. Ciepłe podłoże i równomierna temperatura przyspieszy wschody.

- Na 10–14 dni przed wysadzeniem roślin trzeba je zahartować. W tym celu w ciągu dnia wystawiamy je na kilka godzin na zewnątrz.

 

dane-5li20l.jpg