• (+48) 12 282 52 87

Kompost Ogrodowy BIO

5907813163043
1
48
16

Oferowany Kompost Ogrodowy jest naturalnym wyprodukowanym w ekologiczny sposób środkiem poprawiającym właściwości gleby. Otrzymywany jest w...

Oferowany Kompost Ogrodowy jest naturalnym wyprodukowanym w ekologiczny sposób środkiem poprawiającym właściwości gleby.

Otrzymywany jest w ściśle kontrolowanym procesie technologicznym z wysokiej jakości frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł

- użyźnia i poprawia zasobność gleby w materię organiczną 

- zwiększa zdolność magazynowania wody

 - może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb 

- dostarcza składniki pokarmowe i pożyteczne dla roślin mikroorganizmy

 - polecany wszystkim ogrodnikom ceniącym ekologiczny sposób upraw, zgodny z rozporządzeniem WE 834/2007

Dawki, sposób i terminy stosowania:

ROŚLINY OZDOBNE (klomby, zieleńce, kwietniki, rabaty)
Wczesną wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy rozsypać środek w dawce 2-3l/m2 (1,5-2kg/m2), a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok 15 cm za pomocą narzędzi uprawowych, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

ROŚLINY WARZYWNE
Na uprzednio oczyszczoną z chwastów i spulchnioną glebę należy rozsypać środek równomiernie na całej powierzchni w ilości 2-3 l /m2 w zależności od uprawianego gatunku, a następnie wymieszać go z glebą na głębokość ok 15 cm za pomocą narzędzi uprawowych. W tak przygotowana glebę wysiewać nasiona lub sadzić rozsadę warzyw. W uprawach pod osłonami (tunele foliowe) dawkę środka można zwiększyć (2,5-3,5 l/m2).

TRAWNIKI
Pod zakładanie trawników najlepiej stosować wiosną lub późnym latem. Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika należy rozłożyć równomiernie środek w ilości 3-4 l/ m2 (2-2,5 kg/m2). Następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.

ROŚLINY SADOWNICZE
Przed posadzeniem sadu/plantacji , rozrzucić równomiernie środek poprawiający właściwości gleby na powierzchnię pola w dawce do 30 ton na ha i wymieszać z powierzchnią gleby za pomocą narzędzi uprawowych. Najlepiej kompost stosować pod przedplon. W sadzie/plantacji (z wyjątkiem truskawki) środek rozrzucić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), wokół drzew/krzewów. W dawce do 15kg na 10 m2, unikając jego kontaktu z rośliną.

ROŚLINY DONICZKOWE I BALKONOWE
Kompost dokładnie wymieszać z innym podłożem w proporcji 1 część kompostu i 4 części podłoża

FB

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć