• (+48) 12 282 52 87

Kora ogrodnicza mielona OPTIMA drobna 50L

5907813160110
1
18
54

Kora ogrodnicza mielona Optima ogranicza wzrost chwastów, zapewnia utrzymanie właściwej wilgotności podłoża, stanowi naturalny element...

Kora ogrodnicza mielona OPTIMA firmy BIOVITA, używana jest do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych gleby. Może być stosowana na wszystkie rodzaje gleby, używana na glebach ciężkich poprawia zdolność przewietrzania, z kolei na glebach lekkich magazynuje wodę i pomaga uzyskać pożądaną strukturę. W ogrodach zapobiega nadmiernemu wysychaniu gleby, chroni ją przed porastaniem chwastów i zabezpiecza rośliny przed przemarzaniem. Świetnie sprawdza się przy ściółkowaniu wierzchniej warstwy gleby w uprawach drzew i krzewów.

Najczęściej stosowana jest jako materiał ściółkujący:

- wokół drzew, krzewów i bylin;

- w ogrodach oraz;

- w zieleni miejskiej;

- stosowana także do mieszanek z glebą i torfem przy uprawie roślin iglastych i wrzosowatych.

Dlaczego warto kupić ten produkt?

- ogranicza wzrost chwastów;

- zapewnia utrzymanie właściwej wilgotności podłoża;

- zmniejsza wahania temperatury gleby w strefie wzrostu korzeni roślin;

- stanowi naturalny element dekoracyjny;

- zakwasza podłoże uniemożliwiając rozwój wielu szkodliwych mikroorganizmów;

- ekonomiczne, wydajne worki 50L.

Kora mielona OPTIMA firmy BIOVITA dodana do podłoża glebowego poprawia jego właściwości powietrzne i pokarmowe oraz przyspiesza tworzenie się próchnicy ułatwiając wzrost roślin. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza na terenach o zniszczonym podłożu glebowym (np. otoczenie nowowybudowanych budynków, tereny rekultywowane).

FB

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć